چگونه محصولات را دسته بندی کنیم ؟

وقتی محصولات در دسته بندی های مخصوص به خودشان قرار بگیرند مشتریان شما خیلی راحت تر محصول مورد نظرشان را پیدا و به آن دسترسی پیدا میکنند و بین محصولاتی که هیچ دسته بندی خاصی ندارند و بدون نظم به نمایش درمی آیند گیج و سردرگم نمیشوند . همچنین این دسته بندی در ووکامرس به زیبایی فروشگاهتان نیز کمک میکند .مطمئنا وقتی مشتری شما به دسته محصول مورد نظرش دسترسی راحت تری پیدا کند و بتواند در فروشگاهتان به راحتی محصولات مختلف را بررسی کند , در فروش و بهتر شدن و محبوبیت فروشگاه شما نیز تاثیر میگذارد .

چگونه محصولات را دسته بندی کنیم ؟

وارد پنل مدیریت فروشگاهتان شوید و بر روی محصولات > دسته بندی کلیک کنید. وقتی که بر روی دسته بندی کلیک کردید صفحه زیر به شما نمایش داده میشود

 

 

خب به بررسی موارد مختلف این بخش میپردازیم :

 

نام : در این بخش باید نام دسته ای که میخواهید محصولات را در آن قرار دهید بنویسید . نام باید مرتبط با نوع محصولات شما باشد . پس نامی را برای دسته انتخاب کنید که مشتریان شما وقتی نام این دسته را مشاهده میکنند دقیقا متوجه شوند که چه محصولاتی در این دسته برای نمایش و فروش قرار گرفته است .

نامک : نام لاتین دسته را وارد کنید . مثلا اگه نام دسته شما ساعت است نام ساعت را به صورت لاتین وارد کنید : watch

چون این نام بعد از url یا آدرس سایتتان به نمایش درمی آید . https:// domin.com/watch

 

  دسته بندی مادر : اگر دسته ای که ایجاد کردید زیر مجموعه دسته بالاتری است , دسته بالاتر را در این قسمت انتخاب کنید تا در سایت به صورت زیر مجموعه نمایش داده شود . مثلا ساعت زیر مجموعه لوازم شخصی به نمایش در بیاید .

 

اگر نمیخواهید دسته ای که ایجاد کردید زیر مجموعه دسته دیگری قرار بگیرد این بخش را تغییر ندهید و بزارید روی هیچ کدام بماند  تا دسته شما به صورت یکی از دسته های اصلی و مادر  به کاربران نمایش داده شود .

 

 بر روی افزودن دسته بندی کلیک کنید .

 

به همین راحتی دسته های مورد نظرتان را میتوانید برای فروشگاه بسازید .

 

 

ویرایش دسته بندی محصولات فروشگاه:

البته امکان ویرایش دسته ها هم برای شما وجود دارد . اگر موس را بر روی دسته قرار دهید مشاهده میکنید که چند مورد برای شما نمایش داده میشود : ویرایش , پاک کردن و…..

 

 

 

ویرایش : برای ویرایش نام دسته بر روی آن کلیک کنید .
ویرایش سریع : در ویرایش سریع , در همان صفحه برای شما امکان ویرایش ایجاد میشود و شما را به صفحه جدیدی برای اعمال تغییرات هدایت نمیکند .
پاک کردن : برای حذف دسته مورد نظر بر روی پاک کردن کلیک کنید و دسته را حذف کنید .
نمایش : برای نمایش دسته در فروشگاه بر روی این گزینه کلیک کنید و میتوانید در همان لحظه دسته را در سایت مشاهده کنید .

 

جهت دیدن آموزش  افزودن اسلایدر جدید در فروشگاه کلیک نماید.

 

جهت دیدن آموزش افزودن محصول جدید در فروشگاه  کلیک نماید.

 

برای  راهنمایی و مشاوره بیشتر در زمینه سئو وب درتبریز و طراحی وب در تبریز با شماره ۰۴۱۳۳۳۶۸۳۱۳ تماس بگیرید.

مشاوره رایگان

برای مشاوره رایگان لطفا شماره تلفن ونام خود همچنین زمینه مشاوره را ثبت کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند .