5 راه افزایش سرعت لود سایت

طراحی سایت در تبریز
در مبحث طراحی سایت اکثر کاربران صبر و شکیبایی ندارند . حتی یک تاخیر کوچک هم می تواند به شدت بازدید و میزان رضایت مشتری را کاهش دهد.
سرعت سایت در رتبه بندی موتورهای جستجو نیز تاثیر زیادی داشته و گوگل از سال 2010 سرعت سایت را یکی عوامل موثر در الگوریتم خود قرار داده است . بنابراین سرعت سایت یک مقوله مهم در طراحی سایت به شمار می رود .
اندازه.
مدت زمانی که طول می کشد تا مرورگر کد سایت شما را دانلود کند سرعت لود سایت شما را نشان می دهد . مرورگر تمام کد های html ، css، و اسکریپ هاو تصاویر شما را دانلود می کند .
کاربران وب انتظار طراحی سایت جذابی را دارند و هر یک از این ویژگی ها به اسکریپ جدید و یا شیوه ای نیاز دارد و باید تلاش شود این اسکریپ ها حجم کمی به سایت بیافزایند .
اندازه گیری سرعت سایت
برخی از منابع بزرگ برای تجزیه و تحلیل سرعت سایت شما وجود دارد. گوگل PageSpeed و GTMetrix و … محبوب ترین سایت ها برای بررسی سرعت سایت هستند . این سایت ها سرعت سایت شما را آنالیز کرده و به شما برای بهبود سرعت سایتتان راهکارهایی ارائه می دهند .
نتایج آنالیز سایتتان ممکن است در ابتدا سخت به نظر بیاید اما حل کردن برخی از موارد آسان می باشد البته شما نباید انتظار داشته باشید که تمامی موارد ارائه شده را بتوانید حل کنید اما باید تمام موارد ممکن را بررسی و حل کنید تا به بهبود سرعت سایت و افزایش رضایت بازدید کنندگان بیانجامد.
در ادامه این مقاله در سایت تجارت گستر شهریار ( طراحی سایت در تبریز ) 5 راه افزایش سرعت لود سایت می پردازیم و راهکارهایی که به افزایش کلی سرعت سایتتان می انجامد ، بیان شده است . در ضمن بهبود سرعت لود سایت در صورت استفاده از سیستم های مدیریت محتوا راحت تر خواهد بود .
1) بهینه سازی تصاویر
تصاویر از رایج ترین موارد مصرف پهنای باند می باشد بنابراین باید به بهینه سازی آنها پرداخت . اولین راهی برای بهینه سازی تصاویر در طراحی سایت این است که آنها را در مقیاس مناسب به کار ببرید . بسیاری از مدیران سایت از تصاویر بزرگ استفاده کرده و سپس آنها را به وسیله کدهای css کوچک می کنند .در صورتی که مرورگر در این صورت نیز تصاویر در اندازه بزرگ را لود می کند. به عنوان مثال اگر شما یک تصویر 1000 × 1000 پیکسل را با کدهای css به 10 × 10 پیکسل کوچک کنید مرورگر 10 برابر بیش از حد بارگذاری می کند .
همچنین بهتر است ابعاد تصاویر خود را در کدهای خود وارد کنید تا مرورگر قبل از بارگذاری تصاویر اندازه لازم را برای آنها در نظر بگیرد.
چندین ابزار آنلاین رایگان برای فشرده سازی تصویر وجود دارد مانند سایت tinypng.com، که در این سایت می توانید اندازه تصویر خود را به طور چشمگیری بدون از دست دادن کیفیت کاهش دهید .
2) ذخیره سازی مرورگر
چرا بازدید کنندگان سایت شما باید مطالب قبلی سایت شما را در هر بار ورود به سایت مجددا دانلود کنند . فعال کردن ذخیره مرورگر به شما اجازه می دهد برخی از داده ها بر روی کامپیوتر مهمان را به طور موقت ذخیره کنید تا نیازی به صبر کردن برای بارگذاری سایت در هر بار ورود نباشد . مدت زمان ذخیره داده ها بستگی به پیکربندی مرورگر و تنظیمات کش سرور شما دارد . برای راهنمایی بیشتر در این زمینه با تجارت گستر شهریار ( طراحی وب سایت در تبریز ) در ارتباط باشید .
3) فشرده سازی

فعال کردن فشرده سازی مانند قرار دادن وب سایت خود در یک فایل zip می باشد . فشرده سازی به طور چشمگیری می تواند اندازه صفحه را کاهش دهد و در نتیجه موجب افزایش سرعت آن شود.با فشرده سازی می توانید حجم فایل های HTML و CSS خود را 50 تا 70 درصد کاهش دهید .

4) بهینه سازی CSS
قبل از اینکه کاربر سایت شما را ببیند کد های css شما دانلود می شود . به همین دلیل کاربر باید مدت زمانی منتظر بماند تا کدها دانلود شوند . بهینه سازی CSS باعث می شود فایل های شما سریعتر دانلود شود، و بازدید کنندگانتان سریعتر به صفحات شما دسترسی پیدا کنند .
بهتر است ابتدا بررسی کنید که آیا شما از تمام کدهای css خود استفاده می کنید اگر نه باید css اضافه را پاک کنید بعد از این مرحله فایل های css خود را بهینه کنید و فضاهای اضافی در بین آنها را حذف کنید.
اگر شما از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید می توانید به راحتی فایل های css خود را کاهش دهید . اما اگر از cms ها استفاده نمی کنید می توانید از ابزار هایی که در این زمینه وجود دارد استفاده کنید مثلا سایت csscompressor.com .فشرده کردن فایل های css می تواند تاثیر زیادی در افزایش سرعت لود سایتتان داشته باشد .
5) قرار دادن کدهای اسکریپت در پایین صفحه
شما می توانید فایل های جاوااسکریپ خود را بعد از بارگذاری اجزای دیگر صفحه بارگذاری کنید. در این صورت نیازی نیست تا بازدید کننده منتظر بارگزاری فایل های جاوااسکریپ بماند . ساده ترین راه حل این است که کد های جاوااسکریپ خود را در پایین ، قبل از بسته شدن شدن تگ body قرار دهید.

نتیجه گیری :
همان طور که کاربران روز به روز خواستار یک تجربه آنلاین غنی تر هستند اندازه و حجم صفحات در طراحی سایت های ما نیز افزایش خواهد یافت . برای جلوگیری از این کار باید از ترفند ها و راهکارهایی که در این مقاله در سایت تجارت گستر شهریار ( طراحی وب سایت در تبریز ) بیان شد ، حداکثر استفاده را کرد . توجه داشته باشید همان طور که ذکر شد تاخیری هر چند کوچک می تواند موجب نارضایتی کاربران و ترک سایتتان شود ، به همین سبب باید به سرعت سایت توجه ویژه ای نمود .
اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتری دارید با تجارت گستر شهریار ( طراحی وب سایت در تبریز ) تماس بگیرید.

شماره تماس : 04133368313

جلسه مشاوره ی رایگان

یک جلسه مشاوره ی رایگان مهمان ما باشید.

در این جلسه تمام نیازهای شما را بررسی میکنیم.

کنار شما هستیم تا بهترین تصمیم ها را با هم بگیریم.

با ما تماس بگیرید:

041-33355073

از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید:

    09145269199

× مشاوره رایگان از طریق واتساپ