بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت یا سئو سایت (seo) از جمله اقدماتی است که بعد از طراحی سایت برای بهبود وضعیت سایت و اقزایش بازدید آن انجام می پذیرد . بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو امر ضروری برای موفقیت سایت می باشد . بهینه سازی وب سایت به شما کمک خواهد کرد که سایتتان در زمانی که مردم نیاز به خدمت یا کالای شما دارند در نتایج موتورهای جستجو نشان داده شود . قصد اصلی از انجام این کار این است که زمانی که مخاطبان شما به دنبال خرید کالایی یا خدمتی که شما عرضه می دهید باشند ، به سایت شما دسترسی داشته و با شما ارتباط برقرار کنند.
به علت اینکه بیش از هشتاد و دو درصد مردم هنگامی که به دنبال کالایی هستند از موتورهای جستجو از جمله گوگل کمک می گیرند ، به همین سبب فعالیت اصلی در سئو کسب رتبه های برتر در موتورهای جستجو می باشد . به دست آوردن سه رتبه اول به علت انتخاب آن توسط 70 درصد مردم ، می تواند تاثیر بسیار بالایی در افزایش درآمد شما داشته باشد .

موتورهای جستجو به دنبال چه چیزی هستند ؟ چگونه می توانید سایت خود را به گونه ای طراحی نمایید که هم مورد توجه بازدید کنندگان شما قرار بگیرد و هم مورد توجه موتورهای جستجو همانند گوگل ، بینگ و … ؟ و مهم تر از همه چگونه موتورهای جستجو به شما کمک می کنند تا سایتتان برای شما سود آورتر باشد ؟

در ادامه این مقاله به بررسی این موارد می پردازیم .

 سایت شما همانند یک کیک است .

بهینه سازی سایت
لینک ها ، جستجو ، و فعالیت در رسانه های اجتماعی همانند شکر و تخم مرغ کیک می باشد . اما مطالب ، معماری اطلاعات ، سیستم مدیریت محتوا و ساختار سایت به عنوان شکر کیک است . همان طور کیک بدون شکر بی مزه است و به درد نمی خورد ، سایت نیز بدون محتوا و ساختار درست خسته کننده خواهد بود .
به همین سبب باید ابتدا مطالبی منحصر بفرد و باکیفیت برای سایتتان ایجاد نمایید.

موتورهای جستجو به دنبال چه چیزی هستند ؟

موتورهای جستجو می خواهند به بهترین نحوه کاربران را به سمت سایت و محتوایی که بیشتر از همه به موضوع مورد جستجوی آنها مرتبط است هدایت کنند. اما چطور این ارتباط را تشخیص می دهند ؟

محتوا : محتوا بخش مهمی در این قضیه است متن های در صفحه ، توضیحات مطلب ، عناوین در این زمینه بسیار تاثیر گذار است .

عملکرد : سرعت سایت شما چگونه است و آیا به درستی کار کرده و باز می شود ؟

تجربه کاربر : کاربر با سایت شما چگونه برخورد می کند . آیا در سایت مانده و حرکت آهسته شروع به مطالعه می کند و یا بدون خواندن سریعا سایت را ترک می کند . نرخ پرش سایت مبحث مهمی می باشد که به میزان خروج کاربر از سایت شما بستگی دارد و هر چه کاربران سریع تر از سایت شما خارج شوند میزان آن افزایش میابد و در بهینه سازی سایت شما تاثیر منفی می گذارد .

موتورهای جستجو به دنبال چه چیزی نیستند ؟
ربات های موتورهای جستجو تنها می توانند یک حجم معینی از داده ها را ذخیره نمایند . به همین دلیل اگر شما تلاش کنید تا با تکنیک هایی آن ها را فریب دهید در دراز مدت بر روی بهینه سازی وب سایت تان تاثیر منفی خواهد داشت .
از جمله کارهایی که موجب این امر می شود عبارتند است :

چگالی کلمه کلیدی : استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی که در گذشته به عنوان یک تکنیک موثر به کار می رفت امروزه می تواند اثربدی بر روی سایت داشته باشد .

خرید بک لینک : در صورتی که شما لینکی از سایت دیگر خریداری نموده و گوگل متوجه آن شود تاثیر منفی خواهد داشت .

تجربه کاربری ضعیف : همان طور که ذکر شد نرخ پرش کاربر عامل مهمی می باشد و شما باید همواره تلاش کنید زمان حضور کاربر در سایت تان را افزایش دهید . استفاده بیش از حد از تبلیغات و ساختار نامناسب موجب می شود کاربر به راحتی به اطلاعات خواسته شده دسترسی نداشته و سایت شما را ترک نماید .

بهینه سازی سایت

طراحی سایت ریسپانسیو :
بهینه سازی برای انواع مختلف نمایشگرها با رواج گوشی های همراه ، رواج یافت . علاوه بر بهینه سازی و نمایش درست در دسکتاپ مطمئن شوید سایت تان برای گوشی ها نیز بهینه می باشد . تاثیر مثبت همین امر یا به عبارتی موبایل فرندلی بودن سایت در بهینه سازی وب سایت در حال افرایش است .

سرعت سایت :
سرعت لود سایت امر مهمی می باشد که باید به آن توجه نمود . بیشتر کاربران سایت های با سرعت لود پایین را سریعا ترک می کنند به همین سبب باید سایت تان را با ابزارهای و سایت های بررسی کننده سرعت سایت بررسی کرده و مشکلات را حل نمایید .

بهینه سازی تصاویر و محتوای غیر متنی :
ممکن است کاربر با جستجو یک عبارت در گوگل به قسمت تصاویر رفته و با دیدن یک عکس مرتبط به سایت آن مراجعه نماید . به همین سبب شما باید علاوه بر بهینه سازی مطالب و محتوای متنی ، به بهینه سازی محتوای غیر متنی نیز بپردازید .

به روز بودن در مبحث سئو و بهینه سازی سایت :
نکته ی بسیار مهم در رابطه با سئو به روز بودن در آن است . قوانین و الگوریتم گوگل دائما در حال تغییر می باشد . به همین دلیل باید مرتبا خود را برای تغییرات آماده کرده و مطابق با آن پیش روید .

سئو و بهینه سازی سایت امری پیچیده است و به تخصص نیاز دارد زیر در صورتی که اقدام نادرستی انجام پذیرد می تواند موجیب حذف شدن سایتتان از نتایج موتورهای جستجو شود که برگرداندن آن بسیار مشکل می باشد . به همین سبب بهتر است قبل از انجام این کار با متخصصان این حوزه مشورت نمایید . شرکت تجارت گستر شهریار با دارا بودن نمونه کارهای معتبر در زمینه بهینه سازی وب سایت تمامی موارد بالا را به صورت تخصصی رعایت نموده و می تواند موجب افزایش درآمد شما باشد . این شرکت به عنوان برترین شرکت طراحی سایت در تبریز و همچنین سئو تبریز و دیگر شهرها در زمینه طراحی و بهینه سازی انواع سایت ها فعالیت دارد . برای اطلاع از نمونه کارهای سئو و طراحی وبسایت و همچنین تعرفه ها با شماره تلفن 04135576835  تماس بگیرید .

با تماس با تجارت گستر شهریار می توانید از یک جلسه مشاوره رایگان با کارشناسان این مجموعه بهره مند شوید .