طراحی سایت

طراحی سایت

1

یک وب سایت ،مجموعه ای از صفحات وب مرتبط، به طور معمول با یک نام دامنه یا زیر دامنه مشترک شناخته شده است،که حداقل در یک وب سرور منتشر شده است.وب سایت ها مجموعه ای از صفحات می باشند که متن، صدا، تصویر و فیلم، روی آن‌ها ارائه می‌شود و روی شبکه اینترنت قرار می گیرند . 

صفحات وب معمولا به صورت اچ تی ام ال نوشته می شود و با استفاده از پروتکل http می توان به آن دسترسی یافت .این پروتکل اطلاعات را از سرور به مرورگر منتقل می کند تا اطلاعات برای کاربر نمایش داده شود.

هر سایت دارای یک آدرس url منحصر بفرد می باشد که با وارد کردن آدرس آن در مرورگر می توان به محتویات آن دست یافت .

وب سایت ها کاربرد های مختلفی دارند هدف از طراحی سایت متفاوت است و سایتها با کاربرد های مختلفی طراحی می شوند از جمله : سایت شخصی ، سایت خبری ، سایت دولتی ، سایت شرکتی ، سایت فروشگاهی و…

به طور کلی سایت ها را از لحاظ طراحی سایت می توان به دو دسته تقسیم کرد:

طراحی سایت ایستا و طراحی سایت پویا یا داینامیک

طراحی وب سایت ایستا یا استاتیک:

در این سایت ها که می توان آن ها را مشابه یک کاتالوگ نامید که بیشتر وظیفه معرفی مشخصات را به عهده دارد . این گونه طراحی سایت بیشتر برای سایتهایی استفاده می شود که نیاز به بروز رسانی زیاد ندارند این سایت ها یک بار طراحی می شوند و مطالب در آنها توسط طراح درج می شود .برای هرگونه تغییر محتوا باید از یک طراح وبسایت کمک گرفت . در طراحی وب سایت ایستا از حجم کمتری از کد استفاده می شود به همین دلیل از هزینه ی کمتری برخوردار می باشند و مناسب افراد و شرکتهایی می باشند که حداکثر یک یا دو بار در سال نیازمند به تغییر در محتوای سایت هستند.

طراحی وب سایت پویا یا داینامیک:

این سایت ها علاوه بر داشتن ویژگی های یک سایت ایستا خدمات متعددی به کاربران ارائه می دهد مانند : سفارش و خرید انلاین, ارائه امکانات وخدمات برای خاص برای هر کاربر . در این گونه سایت علاوه طراحی اولیه سایت قسمت مدیریت سایت نیز طراحی می شود که مدیران سایت ها به راحتی بتوانند مطالب و نوشته های خود را اضافه یا ویرایش کنند در طراحی سایت داینامیک هیچ محدودیتی در ایجاد، تغییر یا حذف مطالب، تصاویر، صفحات و … وجود ندارد.

در طراحی سایت های پویا از زبان های برنامه نویسی پیشرفته استفاده می شود و به نسبت سایت های ایستا دارای امکانات فراوانی می باشند .

آمار استفاده کنندگان اينترنت در ايران رو به افزايش است، به همین دلیل امروزه اینترنت بستر مناسبی برای برقراری ارتباط و ارائه کردن خدمات به شمار می رود . داشتن یک وب سایت یکی از نیازهای اساسی هر واحد کاری می باشد و شما می توانید با یک طراحی وب سایت حرفه ای محصولات و شرکت خود را به راحتی معرفی کنید .

شرکت تجارت گستر شهریار در تبریز در زمینه طراحی وب سایت درتبریز فعالیت می کند . برای دیدن نمونه کارهای این شرکت در زمینه طراحی سایت در تبریز به منوی نمونه کارها مراجعه کنید .همچنین برای هر گونه مشاوره در زمینه طراحی سایت با ما تماس بگیرید.

 

 

 

مشاوره رایگان

برای مشاوره رایگان لطفا شماره تلفن ونام خود همچنین زمینه مشاوره را ثبت کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند .